sk / en

Aktivity v okolí

Ako stráviť voľný čas?

Na Vysoké Tatry nepotrebujete návod. Hociktorým smerom sa vyberiete, vždy budete mať čo robiť. Je na vás, či sa vyberiete na lyžovačku, turistiku, za kultúrou alebo do aquaparku.

1

Vysoké Tatry

Tatranská Lomnica je najväčšie zimné stredisko vo Vysokých Tatrách. Pre plánovanie vašich túr počas dovolenky vo Vysokých Tatrách môže byť zaujímavé využitie lanovky, ktorá premáva na Skalnaté pleso, a odtiaľ až na vrchol Lomnického štítu, kde si môžete vychutnať teplú kávu v najvyššie položenom podniku Slovenska. Toto je zároveň výborný tip na výlet.

Vysoké Tatry

2

Bobová dráha TATRABOB

Najlepšia horská dráha v Tatrách. Vysoké Tatry ponúkajú skvelé zážitky. Horská dráha Tatrabob sa nachádza v Tatranskej Lomnici a je v prevádzke od augusta 2004. Svojou konštrukciou umožňuje bezpečné jazdy počas celého roka.

Bobová dráha TATRABOB

3

Múzeum Tatranského národného parku

Nájdete ho priamo v Tatranskej Lomnici. Múzeum návštevníkov oboznamuje s charakterom tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier. Patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá svojho druhu na Slovensku. Výstavná časť múzea je rozdelená na prírodovednú, prírodoochranársku, historickú a etnografickú.

Múzeum Tatranského národného parku

4

Belianska jaskyňa

Jediná sprístupnená jaskyňa vo Vysokých Tatrách. Belianska jaskyňa patrí medzi najviac navštevované sprístupnené jaskyne na Slovensku. Okrem bizarných skalných tvarov je známa bohatým výskytom kalcitovej sintrovej výplne. Hoci záujem o prírodné pozoruhodnosti jaskyne pretrváva už 125 rokov, zákonitosti jej vytvárania sa doteraz úplne neobjasnili.

Belianska jaskyňa

5

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso patrí počas celého roka k najvyhľadávanejším lyžiarskym a turistickým centrám vo Vysokých Tatrách. Je východiskovým bodom pre túry na plesá, horské chaty, štíty, alebo len malé prechádzky s prekrásnymi výhľadmi.

Štrbské Pleso

6

Aquacity Poprad

Vodný svet pod Vysokými Tatrami - 13 vonkajších a vnútorných termálnych a relaxačných bazénov, 350 vodných atrakcií (masážne trysky, vírivky, perličky, vodné hríby), 3 vonkajšie termálne bazény s vírivkami a vodnými atrakciami, vnútorné relaxačné bazény Blue Sapphire s chromoterapiou a večernou 3D Laser show, vnútorné luxusné bazény Blue Diamond s nápojovými barmi, detský bazén, terárium s leguánmi, 50 m plavecký bazén a parná sauna.

Aquacity Poprad

7

Spišský hrad

Spišský hrad je zrúcanina hradu, ktorá zaberá vrchol travertínovej kopy Spišský hradný vrch. Tvorí dominantu širokého okolia na hlavnom cestnom ťahu spájajúcom východoslovenské regióny Spiš a Šariš. Je nielen dôkaz vývoja architektúry od 12. do 18. storočia u nás, ale svojou rozlohou, ktorá prevyšuje 4 hektáre (presne 41 426 m²) je jeden z najväčších hradných komplexov na Slovensku.

Spišský hrad